Kulovnice

Chapuis Progress Classic

Popis

Kulové dvojáky Chapuis Progress řady Classic představují základní ředu kulových dvojáků renomované francouzské manufaktury Chapuis Armes.

Kulové dvojáky Chapuis Progress jsou postaveny na vlastním systému firmy Chapuis, ktrý je obroben pomocí CNC center z ocelového výkovku. Uzamčení je zaištěno posuvným klínem do hlavňových háků, které jsou umístěny netradičně vedle sebe. Tento systém, vyvinutý firmou Chapuis v roce 1974, zajišťuje maximální pevnost uzamykacího uzlu. Díky paralelnímu uspořádání hlavňových háků, kdy každá hlaveň je ve své ose zajištěna “svým” hákem a klínem, a jejich přesnému uložení v bloku baskule je prakticky vyloučena jakákoliv deformace.  Uzamykací vůle proto není nutné vymezovat ani po vystřílení několika set výstřelů.

Tento unikátní systém je dimenzován i pro použití tak výkonných ráží jako je 375H&H, .416Rigby nebo .470 Nitro Express.

Soušťový mechanismus typu Blitz umožňuje,dle přání zákazníka, osadit zbraň dvojspouští nebo jednospouští.

Hlavně jsou zastudena kované z chrom molybdenová oceli. Standardně jsou 600mmdlouhé, na přání lze dodat i hlavně s délkou 550m.Hlavňový svazek je napevno spájen po celé své délce.

V průběhu sestavování každé hlavně je stříleno až 8 zkušebních výstřelů mezi jednotlivými operacemi. Součástí balení každé zbraně je nástřelný terč s finálním soustřelem na 50m.

Zbraně se, dle přání zákazníka, vybavují vytahovači nebo vyhazovači vystřelených nábojnic.

V řadě Progress Classic nabízí firma Chapuis modely UGEX, RGEX a REX. Modely se od sebe liší úrovní finálního zpracování, rytinou, kvalitou použitého dřeva a doplňků. Model  REX je osazen bočími deskami s bohatou rytinou.

Dvojáky Chapuis Progress Classic jsou zbraně pro skutečné znalce a “fajnšmekry” nebo jednoduše pro všechny, kteří milují klasicky zpracované zbraně s lůžkovým závěrem.

Maloobchodní cenu vybraného modelu Vám rádi sdělí naši kolegové v obchodech DETEX

Fotografie

Technická data

Ráže 9,3×74R, 8×57JRS, 7×65R,
.30–06Spr., 30R Blaser na přání
Systém soustružený ze za studena kovaného chrom-molybdenového monobloku, uložení hlavní v závěru
Spoušť standard Blitz dvojspoušť,
na objednávku možno dodat jednospoušť
Pojistka odsuvná na hřbetě pažby
Povrchová úprava kovových částí hlavně: hluboký černý brynýr; závěr: povrchově ošetřená nerezová ocel, rytina s motivy zvěře, arabeska
Mířidla hledí ocelové plátkové se světlovodnými vlákny, muška ocelová výškově stavitelná
Příprava pro montáž puškohledu záslepky pro kameny v hřbetní liště
Pažbení Verze s vytahovačem: Turecký ořech třídy AA, ručně obrobené, pískované a olejované. Pistolová rukojeť a předpažbí opatřeny ručně rytou rybinou, lícnice, botka.
Verze s vyhazovači: Turecký ořech třídy AAA, ručně obrobené, pískované a olejované. Pistolová rukojeť a předpažbí opatřeny ručně rytou rybinou, lícnice.
Délka hlavně (mm) standard 600 mm, na objednávku možno dodat hlavně 550 mm
Celková váha prázdná (kg) 3,20-3,30 dle modelu
Levé provedení ano

Fotogalerie

Související produkty

Střelivo ,puškohledy , kolimátory , Pouzdra a řemeny ,péče o zbraň

Užitečné informace

internetové stránky Chapuis Armes
 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny