Dalekohledy

Kahles

Popis

Rakouská firma KAHLES, G.m.b.H. která v roce 2009 oslavila 110 let své úspěšné existence, nabízí kromě puškohledů špičkové kvality rovněž velmi kvalitní binokulární dalekohledy.

Binokuláry KAHLES jsou vyráběny z těch nekvalitnějších materiálů, které jsou dostupné na trhu v tak minimálních tolerancích, jakých jen lze dosáhnout v průmyslové výrobě. Binokuláry KAHLES byly zcela vyvinuty rakouskou firmou KAHLES G.m.b.H, firmou, která se může pyšnit bohatou historií a nejdelší nepřerušenou výrobou zaměřovací optiky v Evropě.

Pouzdro dalekohledu KAHLES je vyrobeno z magnéziové slitiny, která je velmi pevná a lehká. Optický systém je v pouzdru dokonale utěsněn – dalehokled je zcela prachotěsný, vlhko – a – vodovzdorný. Pouzdro binokulárního dalekohledu KAHLES je pancéřováno přírodní pryží, které zaručuje nárazuvzdornost. Pryžový pancíř je na úchopových místech velmi příjemný do ruky. Rybina ve tvaru palmových listů zaručuje pevný a neklouzavý úchop dalekohledu za všech klimatických podmínek. Rozevírací kloub tubusů dalekohledu je vyroben z kovu. V přední části pouzdra kloubového mechanizmu je umístěn adaptér na tripod.

Optická soustava dalekohledu KAHLES je sestavena výlučně z precizně vyrobených a zabroušených skleněných čoček. Optická soustava je pomocí laserového paprsku vyrovnaná do ideální přímky, v maximální možné toleranci. Díky této jedinečné technologické vychytávce je možno pozorovat zvolený objekt libovolně dlouho, aniž by došlo k únavě očí. Prizmatický optický systém dalekohledů KAHLES je fázově korigován tak, aby bylo dosaženo vysoce kvalitního, jasného, hlubokého a kontrastního obrazu pozorovaného objektu. Čočky objektivů binokulárů KAHLES jsou opatřeny několika achromatickými vrstvami AMV®, které zajišťují téměř bezztrátový sběr světla (>93%) a optimalizují maximální světelnou transmisi světla ve fázi mezi 500-540Nm. Tímto je zajištěn hluboký, jasný a kontrastní obraz i v extrémních světelných podmínkách (šero, stmívání a rozednění). Čočky objektivů jsou rovněž opatřeny povrchovou vrstvou odpuzující vodu (srovnatelný účinek, jako má povrstvení Lotu-Tec). Okuláry binokulárních dalekohledů KAHLES jsou širokoúhlé.  Absolutně přesná optická korekce je umožněna kovovým mechanizmem, který je opatřen click-stopem (aretací). Dalekohled KAHLES je vybaven centrálním kruhovým ovladačem přiblížení (central focus). Díky excelentní optické soustavě dalekohledů KAHLES můžete dokonale zaostřit pozorovaný objekt již od vzdálenosti 2,5m!!!

Součástí dodávky dalekohledu KAHLES jsou dvě sady očnic (s postranními křidélky nebo šroubovací), krytky okulárů a objektivů, kordurová brašna a neoprénový řemen.

Binokulární dalekohledy KAHLES jsou skvělou volbou pro jakýkoli druh pozorování při jakýchkoli světelných podmínkách. Díky své velmi lehké váze a skvělé optické soustavě může nahradit bez problémů populární (ale těžké a rozměrné) dalekohledy o zvětšení 8×56.

Binokuláry KAHLES jsou vyráběny v Rakousku, firma KAHLES GmbH je součástí skupiny SWAROVSKI.

Dalekohledy Kahles prodáváme ve dvou typech – 8×42 a 10×42

Kahles 8×42 – zakoupit v e-shopu DETEX

Kahles 10×42 – zakoupit v e-shopu Detex

Fotografie

Technická data

Zvětšení 8 x
Průměr čočky objektivu (mm) 42
Koeficient stmívání (DIN 58388) 18,3 (8x42)
20,5 (10x42)
Zorné pole (m/100m) 110/1000 (8x42)
105/1000 (10x42)
Průměr výstupní pupily (mm) 5,25 (8x42)
4,20 (10x42)
Vzdálenost výstupní pupily (mm) 19 (8x42)
16 (10x42)
Antireflexní vrstvy Ano - několikanásobná AMV objektivů, fázová korekce optické soustavy
Dioptrická korekce (dpt) +2/-3,5
Nejkratší zaostřovací vzdálenost (m) 2,5
Prisma (typ) Střechové hranoly - optická soustava vyrovnána laserem do ideální přímky
Celková délka (mm) 140
Celková váha (g) 674 (8x42)
683 (10x42)
Výbava v ceně výrobku Dvě sady očnic (s postranními křidélky nebo šroubovací), krytky okulárů a objektivů, kordurová brašna a neoprénový řemen

Fotogalerie

Související produkty

Užitečné informace

internetové stránky KAHLES
 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny