Kulovnice

Mannlicher Classic Stutzen

Popis

Opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN je pro milovníky a opravdové znalce tou nejklasičtější kulovnicí z produkce firmy STEYR-MANNLICHER.

Díky tradičnímu, léty prověřenému designu miluje většina našich lovců a myslivců pověstné “štucy” od firmy Steyr-Mannlicher.

Historie továrny Steyr-Mannlicher sahá hluboko do 19. století a je, především v letech existence Rakousko-Uherské monarchie, těsně spjata s prací českých puškařů. I v tomto důvodu můžeme hledat kořeny popularity kulovnic této značky u nás.

Ale tím hlavním důvodem je skutečnost, že kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN vynikají především svou přesností, precizním chodem spouště, nevšední elegancí a jakousi lehkostí a pečlivým zpracováním. Obrovskou péči pak věnují u Mannlicherů především bezpečnosti střelce.

Hlaveň.

 • Hlaveň kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN je vyráběna kováním za studena na trnu (tzv. nahotovo) z prvotřídní chrom-molybdenové oceli. Procesu kování je podrobena pouze hlaveň, komora je vyrobena velmi přesným třískovým obráběním. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti.
 • Firma Steyr-Mannlicher provádí kusovou kontrolu kvality hlavně ihned po jejím vyjmutí z kovačky. Elektronicky je proměřeno, je-li hlaveň 100% rovná. Není-li tomu tak, hlaveň se dodatečně nerovná, jak je tomu u mnoha jiných výrobců, ale je vyřazena z výrobního cyklu. Periodicky se provádí i vcelku brutální zkouška spočívající v tom, že do vývrtu se napěchuje střela dané ráže a provede se výstřel dalšího náboje do téže hlavně. Výsledkem zkoušky musí být vydutí, prasknutí avšak nikoli roztržení hlavně.
 • Hlaveň je v kulovnici MANNLICHER CLASSIC STUTZEN upevněna jako volně plovoucí
 • Hlavně opakovacích kulovnic MANNLICHER CLASSIC STUTZEN jsou na povrchu kovány do tvaru šroubovice, což je charakteristický znak všech kulovnic MANNLICHER (s výjimkou modelu Scout).

Spoušťový mechanizmus.

 • Momentová spoušť opakovacích kulovnic MANNLICHER CLASSIC STUTZEN se vyznačuje precizním, hladkým a krátkým chodem.
 • Funkci spoušťového mechanizmu kulovnic MANNLICHER CLASSIC STUTZEN lze oprávněně hodnotit jako jednu z nejlepších nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku.
 • Na přání je možno kulovnici MANNLICHER CLASSIC STUTZEN vybavit francouzským (tlačným) napínáčkem.
 • Vzdálenost kohoutu spouště od přední části lučíku je u opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN dostatečná i pro pohodlnou střelbu v rukavicích.

Závěr.

 • Opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN využívá systému válcového odsuvného závěru. Závěr se zamyká čtyřmi mohutnými ozuby ve dvou řadách do lůžka závěru.
 • Závěr kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN je vybaven unikátním bezpečnostním systémem SBS, který především (ale nejenom) chrání střelce před účinkem úniku spalných plynů  nebo roztržením závěru.
 • Všechny součástky závěru opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN a jejich uložení jsou uspořádány tak, aby nebyly poškozeny vlivem vniknutí nečistot, prachu do těla závěru.
 • Závěr kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN se otevírá pod úhlem 70º.

Pojistka.

 • Opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN je vybavena třípolohovým pojistným systémem Mannlicher 2+1.

Pažbení.

 • Pažbení kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN je vyrobeno z kvalitního evropského ořechu.
 • Hlaviště pažby opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN je tvaru kapřího hřbetu s velmi přesně vyříznutou bavorskou lícnicí.
 • Výrazná a hluboká rybina na pistolové botce a předpažbí kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN umožňuje jistý a neklouzavý úchop v jakémkoli počasí, i v rukavicích.
 • Dřevo pažbení opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN je povrchově upraveno olejem do polomatného lesku.

Povrchová úprava kovových částí zbraně.

 • Vnější stěna hlavně, pouzdro závěru a dno zásobníku (příplatková výbava) jsou opatřeny unikátní vrstvou MANNOX®, která 100% chrání ocelové díly před korozí a dalšími nepříznivými vlivy.

Zásobník.

 • Ve standardní výbavě přichází opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN s dvouřadým zásobníkem se synthetickým dnem.
 • Dvouřadý zásobník kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN umožňuje rychlé a snadné vkládání nábojů.
 • Zásobník opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN může být do šachty zasazen ve dvou polohách. Je-li zásobník ve spodní poloze, je možno prověřit bezporuchový cyklus chodu závěru, aniž by byl náboj podán do nábojové komory.

Zasvěcený článek o opakovacích kulovnicích Mannlicher z pera Dr. Hanáka najdete zde.

Mannlicher Classic Custom Shop.

Maloobchodní cenu opakovací kulovnice MANNLICHER CLASSIC STUTZEN rádi sdělí naši kolegové v prodejnách DETEX

Fotografie

Technická data

Ráže 222 Rem., .223 Rem., .243 Win., 6,5x55SE, .270Win, 7x64, .25-06 Rem., 7mm-08 Rem., .308 Win., .30–06Spr., 8×57 JS, 9,3×62
Systém válcový odsuvný závěr
systém SBS
Spoušť momentová
francouzský (tlačný) napínáček - na přání
Pojistka mechanická, třípolohová - Mannlicher 2+1
Zásobník schránkový odnímatelný
dvojřadý
Kapacita zásobníku 4 rány
Povrchová úprava kovových částí Mannox - černý mat
Mířidla hledí kovové pevné
muška kovová stavitelná výškově
Příprava pro montáž puškohledu ano
lze použít například otočnou montáž Original Steyr Schwen Mount s oky o průměru 30mm nebo 1"
Pažbení celopažba vyrobená z jednoho kusu dřeva
kvalitní evropský ořech
hlaviště ve tvaru kapří hřbet, bavorská lícnice
povrch olejovaný
pryžová měkčená botka pažby
Délka hlavně (mm) 508 mm
Celková délka 1060 mm
Celková váha prázdná (kg) 3,30
Levé provedení ano - pouze pažba, systém napravo
Výbava v ceně zbraně poutka na řemen
Příplatková výbava viz sekce Mannlicher Custom Shop

Fotogalerie

Související produkty

Užitečné informace

 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny