Slovník pojmů

Mannlicher pojistka 2+1

Popis

Třípolohová pojistka Mannlicher 2+1 je absolutně bezhlučná a výrazně zvyšuje komfort a bezpečnost při ovládání kulovnice.

Detail

Pojistka je umístěna na krku pažby v místech, kde je umístěna pojistka drtivé většiny loveckých brokovnic. Má tvar otočného kotouče a je charakteristická třemi funkčními polohami.

1. Červená tečka označuje stav “odjištěno”. Pokud máte natažený bicí mechanismus, a náboj v komoře, je zbraň  připravena ke střelbě. Na natažený mechanismus zbraně upozorní výstražník, který v tomto stavu zbraně ční ze zadní části koncovky závěru.

2. Bílá tečka označuje zajištěnou zbraň. Mechanismus je natažený; můžete bez obav manipulovat závěrem, nabíjet nebo vybíjet zbraň.

3. Bílá tečka a šedé tlačítko při uzavřeném závěru signalizuje, že závěr je “uzamčen” a nelze s ním manipulovat. Zbraň je nyní absolutně bezpečná pro transport, nehrozí nebezpečí nechtěného odjištění(šedé tlačítko aretuje pojistku v této poloze) nebo nechtěného vybití zbraně při náročném přesunu. V této poloze lze přitisknout kliku závěru k pažbě. Zbraň tak získá kompaktnější rozměry a klika méně zachytává za oděv při nošení.

Pokud otočíme pojistku do třetí polohy při otevřeném závěru, můžeme závěr vyjmout ze zbraně.

 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny