Pro kulovnice

Náboje Sako

Popis

Souběžná výroba nábojů a zbraní v jedné firmě je ojedinělá. Finská firma SAKO je právem pyšná na to, že Vám může nabídnout špičkové kulovnice i náboje do nich v perfektní kvalitě. Naše společnost je výhradním dovozcem a distributorem tohoto střeliva v České republice již od roku 2001.

Vyrábět přesné náboje po jednotlivých kusech nepředstavuje vážný problém. Daleko složitější je vyrobit 20 milionů nábojů. Nejsložitější ale je, vyrobit 10 milionů nábojů tak, aby fungovaly všechny stejně, jako jeden kus. S takovou filosofií přicházejí náboje SAKO.

Firma SAKO nabízí sortiment celkem 90 laborací v 27 rážích. Kvalita nábojů je dána jednak přesností v cíli a u loveckých nábojů také účinkem střely na lovenou zvěř.

Firma SAKO vyrábí náboje z těch nejkvalitnějších komponent, které zaručují téměř stoprocentní opakovatelnost výkonu a přesnosti i mezi jednotlivými výrobními sériemi.. Do nábojnic vlastní výroby, které patří svým provedením k těm nejkvalitnějším na světě, je laborován špičkový prach značky Vihtavuori. Náboje jsou osazovány jednak střelami z vlastní produkce pod názvy SUPERHAMMERHEAD®, HAMMERHEAD®, GAMEHEAD®, SPEEDHEAD®MOOSEHEAD a sportovní RANGE – klasická FMJ, SUPER RANGE = konstrukce Hollow Point Boat Tail. Pod dalšími originálními názvy se skrývají osvědčené střely renomovaných výrobců. POWERHEAD = Barnes-X®; TWINNHEAD=Nosler Partition®, ARROWHEAD=Nosler Balistic Tip®, ARROWHEAD II=Swift Scirocco II®, RAMHEAD=Barnes Solid®, RACEHEAD=Sierra Match King®.

Všechny střely výroby SAKO jsou kompaktní konstrukce tzv. „Bonded“, což znamená, že olověné jádro střel je pevně spojeno s pláštěm a nedochází tak k oddělení těchto částí při průchodu zvěřinou. Takové střely se vyznačují tzv. řízenou deformací, kdy při průniku zvěřinou se deformují rovnoměrně za vzniku známého „hříbku“, dále vysokou hmotnostní retencí (poměr mezi hmotností deformované střely a původní hmotností střely, vyjádřený obvykle v procentech) a v neposlední řadě výbornou schopností pronikat do hloubky. Tyto vlastnosti tvoří spolu s vynikající, opakovatelnou přesností střelby pověstnou kvalitu nábojů SAKO.

Balistický kalkulátor střeliva SAKO najdete na stránkách výrobce.

Společnost DETEX Vám nabízí tyto špičkové náboje, které jsou mj vyhledávané a používané střelci z mnohých ozbrojených složek a nejlepšími sportovními střelci, za více než přijatelné ceny.

Kontaktujte své obchodníky a žádejte munici SAKO.

Maloobchodní cenu jednotlivých laborací Vám rádi sdělí naši kolegové v obchodech DETEX

Fotografie

Fotogalerie

Související produkty

Užitečné informace

 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny