Malorážky

SAKO Quad

Popis

Opakovací malorážka SAKO QUAD je jedinečným systémem vyráběným světoznámou finskou zbrojovkou SAKO OY, výrobcem kulovnic světoznámých značek Sako a Tikka.

Firma SAKO zachytila včas nový trend v oblasti vývoje a výroby nových ráží malorážkového střeliva a s invencí sobě vlastní uvedla jako první na světové trhy malorážkovou opakovací kulovnici s možností jednoduché výměny hlavní – SAKO QUAD / SAKO QUAD COMBO. Kulovnice SAKO QUAD nejsou pouhou “dvaadvacítku” za levné peníze, ale je to plnohodnotná kulovnice v kvalitě, kterou očekáváte od firmy SAKO. Tomu samozřejmě odpovídá i jejich cena.

Malorážky SAKO QUAD jsou dodávány v rážích .22LR / .22WMR / .17HMR / .17Mach2 nebo jako komplet vybavený všemi čtyřmi hlavněmi (SAKO QUAD COMBO).

Vysoce přesné a trvanlivé hlavně kulovnic SAKO QUAD jsou vyrobeny kováním za studena na trnu, do pažbení jsou osazeny jako volně plovoucí. U této kategorie zbraní se jedná o věc nevídanou, která umožňuje vysoce přesnou střelbu bez vibrací. Hlavně je možno na přání osadit mířidly s ochranným tunelem. Ústí hlavně je opatřeno závitem, který umožňuje použít například úsťovou brzdu. Standardní délka hlavní je 56cm, bez ohledu na zvolenou ráži. Protože se jedná o kulovnici s výměnnými hlavněmi, jsou jednotlivé hlavně identifikovány barevným pruhem, aby nedošlo k jejich případné záměně. Hlavně lze vyměnit velmi jednoduchým způsobem pomocí nástroje (klíče), který je ve standardní výbavě kulovnic SAKO QUAD COMBO.

Označení hlavní je následující:

  • .22LR – zelený
  • .22WMR – žlutý
  • .17HMR – oranžový
  • .17Mach2 – modrý

Kulovnice SAKO QUAD mohou být zapažbeny buď do ořechového pažbení s lícnicí Monte Carlo a olejovaným povrchem (SAKO QUAD HUNTER PRO) nebo do synthetického pažbení, které je standardně zesíleno skelným vláknem (SAKO QUAD SYNTHETIC). Všeobecně je design pažbení velmi moderní s výraznou rybinou pro perfektní úchop.

Systém kulovnic SAKO QUAD je klasickým systémem využívající odsuvného válce (modifikovaný systém Mauser – SAKO POB-4). Systém je uzamčen do hlavně pomocí dvou uzamykacích ozubů, zdvih závěru je 50º. Pouzdro závěru je na horní ploše opatřeno rybinou sloužící k upevnění montáže.

Spoušťový systém kulovnic SAKO QUAD je totožný se spoušťovým systémem použitým pro kulovnice SAKO 75/85. Váha spouště je nastavitelná v rozmezí od 1,0 do 2,0kg. Kulovnice SAKO QUAD může být vybavena na přání tlačným napínáčkem (příplatková výbava). Pojistka, která uzamyká jak spoušť, tak i závěr je umístěna na pravé straně za klikou závěru. Kvalita spoušťového mechanizmu a možnost jeho výbavy napínáčkem je rovněž v této kategorii věcí málo obvyklou.

Zásobníky kulovnice SAKO QUAD jsou na dně označeny tak, aby barevně odpovídaly označení hlavní. Zásobníky jsou společné pro ráže .22LR /17 Mach2 a 22WMR/17HMR. Kapacita základních verzí zásobníků je 5 ran. Příplatkově lze objednat zásobníky o kapacitě 10 ran (ráže 17) nebo 9 ran (ráže 22).

Kulovnice SAKO QUAD může být dodána v provedení bez mířidel nebo s hledím a muškou chráněnou tunelem na hlavni (hlavních).

Specialitou jsou kulovnice SAKO QUAD VARMINT / SAKO QUAD HEAVY BARREL osazené těžkou volně plovoucí hlavní.

Malorážka SAKO QUAD nebo systém SAKO QUAD COMBO je unikát a “Rolls Royce” mezi zbraněmi své třídy.

Maloobchodní cenu vybraného modelu Vám rádi sdělí naši kolegové v obchodech DETEX

Fotografie

Technická data

Ráže .22LR, .22WMR, .17HMR, .17Mach2
Systém Válcový odsuvný závěr
Spoušť Jednospoušť přímá nebo s tlačným napínáčkem
Pojistka Manuální
Zásobník Plast
Kapacita zásobníku 5 ran / 9ran / 10ran
Povrchová úprava kovových částí Černý mat
Mířidla Otevřená, muška chráněná tunelem / bez mířidel
Příprava pro montáž puškohledu Ano - rybina
Pažbení Přímá pažba - evropský ořech, rybina, pryžová měkká botka nebo synthetické černé s úchopovými plochami soft touch, QUAD Varmint - synthetická pažba Monte Carlo
Délka hlavně (mm) 560
Celková délka 1010mm (QUAD Synthetic) / 1025mm
Celková váha prázdná (kg) 2,60 (QUAD Synthetic) / 2,80 (QUAD Hunter Pro) / 3,20 (QUAD Heavy Barrel) / 3,50 (QUAD Varmint)
Levé provedení Ne
Výbava v ceně zbraně QUAD - poutka, 2 x zásobník, QUAD COMBO - poutka, klíč na výměnu hlavní, 2 x zásobník k příslušné ráži
Příplatková výbava Mířidla, napínáček, distanční vložky botky pažby

Fotogalerie

Související produkty

Střelivo ,puškohledy , kolimátory , Pouzdra a řemeny ,péče o zbraň

Užitečné informace

internetové stránky SAKO Finland
 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny