Pistole

Steyr S-A1

Popis

Kompaktní samonabíjecí pistole Steyr S-A1 z produkce rakouské zbrojovky STEYR-MANNLICHER, jejíž výrobky naše společnost výhradně dováží, je kompaktní verzí pistole Steyr M-A1. Pro větší přehlednost uvádíme jako zvláštní typ.

Kompaktní samonabíjecí pistole STEYR S-A1 díky své absolutní spolehlivosti, přesnosti, konstrukci a futuristickému designu jednoznačně míří do budoucnosti. Velikou předností pistole STEYR S-A1 je vedle již uvedených vlastností naprosto přirozená ergonomie vysokého a hlubokého úchopu zbraně. Díky sníženému profilu zadní části závěru a již zmíněného vysokého a hlubokého úchopu leží osa hlavně samonabíjecí pistole STEYR S-A1 velmi nízko nad osou střílející ruky, což má velmi příznivý vliv na téměř naprostou minimalizaci zpětného rázu zbraně.

Konstruktér samonabíjecí pistole STEYR S-A1 si hodně vyhrál s tím, aby rozborka zbraně byla co nejjednodušší. Po vyjmutí zásobníku ze zbraně a je-li nábojová komora prázdná, natáhne se závěr a otočí se ovladačem na pravé straně závěru směrem dolů. Následně sejmete pohybem dopředu závěr z rámu. Jednoduché, rychlé – a žádné zlámané nehty, jako je tomu u některých jiných zbraní!!!

Vzhledem k moderní konstrukci a kvalitě materiálů a dílů použitých při výrobě samonabíjecí pistole STEYR S-A1, je tato zbraň prakticky bezúdržbová.

Hlaveň.

 • Hlaveň samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je vyrobena z nejkvalitnější německé hlavňoviny s příměsí chrómu a molybdenu.
 • Hlavně pistolí STEYR S-A1 jsou kovány za studena na trnu stejnou technologií, jakou jsou vyráběny hlavně legendárních dlouhých zbraní Steyr. Tato technologie je zárukou 100% přesnosti a extrémní odolnosti a trvanlivosti hlavně.

Závěr.

 • závěr samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je povrchově upraven povrstvením dnes již legendárním povrchem MANNOX®, který je s úspěchem používán při povrchové úpravě všech dlouhých zbraní značek Mannlicher nebo Steyr.

Spoušťové ústrojí.

 • samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je vybavena RAS – reset action system – DA systémem s přímou spouští
 • váha spouště samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je seřízena výrobcem na 2,5kg
 • délka chodu spouště pistole STEYR S-A1 je velmi krátká – 4mm – což snižuje možnost “stržení” zbraně při střelbě

Pojistky.

Samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je standardně vybavena těmito pojistnými systémy:

 • automatická protipádová pojistka pistole STEYR S-A1 – díky tomuto pojistnému systému je zbraň zcela bezpečná do té doby, než dojde ke zmáčknutí kohoutku.
 • automatická spoušťová pojistka samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je integrována v kohoutu spouště. Deaktivuje se stiskem kohoutu.
 • mechanická pojistka samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je umístěna před kohoutkem spouště. Mechanická pojistka se aktivuje stáhnutím ovladačů umístěných v rámu nad lučíkem spouště. Deaktivace mechanické pojistky se provádí ukazovákem střílející ruky před stiskem kohoutku spouště. Je-li mechanická pojistka pistole STEYR S-A1 aktivována, je dobře viditelná, díky triluxovému bodu, i v noci nebo při snížené viditelnosti.
 • zámek samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je umístěn na pravé straně rámu, nad lučíkem spouště. Pomocí klíče, který je součástí dodávky, je možné zbraň zcela uzamknout. Tento způsob zajištění je velmi vhodný zejména při dlouhodobém uložení zbraně, aby byla znemožněna jakákoli manipulace s ní nepovolaným osobám.
 • je-li náboj v komoře a systém samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je natažen, objeví se v zadní části pouzdra závěru výstražník, který je viditelný i v noci nebo při snížené viditelnosti.

Rám.

 • rám pistole STEYR S-A1 je vyroben z polymeru s příměsí karbonového vlákna, což mu dodává výjimečnost pevnost.
 • ergonomicky perfektně byla navržena rukojeť samonabíjecí pistole STEYR S-A1, která  má optimální sklon ke zbrani tak, aby byla zachována přirozená poloha ruky při míření.
 • úchop pistole STEYR S-A1 je velmi hluboký a vysoký, což zaručuje, v kombinaci se sklonem pažby, ergonomicky přirozenou polohu ruky při míření a střelbě.
 • spodní část rámu samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je vybaven Picatinny lištou k upevnění světla nebo jiného přídavného zařízení.
 • ve spodní části rukojeti pistole STEYR S-A1 je očko k provlečení lanka nebo šňůry.

Mířidla.

 • samonabíjecí pistole STEYR S-A1 je standardně vybavena originálními, triangulárními mířidly Steyr. Tato mířidla umožňují svou velkou plochou velmi rychlé a přesné zamíření a následné rychlé opakování výstřelu. Triangulární mířidla Steyr jsou velmi vhodná pro jakýkoli druh rychlé a přesné střelby. Záměrné plochy triangulárních mířidel pistolí STEYR S-A1 jsou povrstveny světlovodnou látkou Trilux, která zaručuje jejich velmi dobrou viditelnost i za ztížených podmínek.
 • pistole STEYR S-A1 může být vybavena i klasickými tříbodovými mířidly (příplatková výbava). Záměrné plochy tříbodových mířidel samonabíjecích pistolí STEYR S-A1 jsou povrstveny světlovodnou látkou Trilux, která zaručuje jejich velmi dobrou viditelnost i za ztížených podmínek.
 • samonabíjecí pistole STEYR S-A1 může být vybavena i klasickými tříbodovými mířidly se záměrným povrchem povrstveným tritiem (příplatková výbava).
 • pistole STEYR S-A1 může být vybavena i nastavitelnými mířidly Match (příplatková výbava)

Zásobník.

 • zásobník samonabíjecí pistole STEYR S-A1 s jednořadým vyústěním.
 • zásobník pistole STEYR S-A1 je celo ocelový.

Článek Z&N  Pistole Speciál 2008 - pistole STEYR M-A1 z pera známého střelce Aleše Vondráčka

Článek Z&N Pistole Speciál 2012 - velký test pistole STEYR M9-A1

Maloobchodní cenu vybraného modelu Vám rádi sdělí naši kolegové v obchodech DETEX

Fotografie

Technická data

Ráže 9×19mm
40 S&W
Systém závěr s nuceným poklesem hlavně uzamčený do výhozního okénka
Spoušť RAS (Reset Action System)
Double Action s přímou spouští
Pojistka protipádová pojistka
spoušťová pojistka
manuální pojistka
integrovaný zámek zbraně
výstražník
Zásobník ocelový
dvojřadý s jednořadým vyústěním
Kapacita zásobníku 9x19mm - 10 ran
.40 SW - 10 ran
Povrchová úprava kovových částí Mannox - černý mat
Mířidla triangulární Steyr Trilux
tříbodová Trilux (příplatková výbava)
tříbodová Tritium (příplatková výbava)
seřiditelná Match (příplatková výbava)
Pažbení polymer zesílený karbonovým vláknem
barva černá
Délka hlavně (mm) 9x19mm - 92mm
.40 SW - 96mm
Celková délka 9x19mm - 166mm
.40 SW - 170mm
Celková váha prázdná (kg) 9x19mm - 0,664kg
.40 SW - 0,678kg
Výbava v ceně zbraně plastový kufr
Steyr trianglulární mířidla
protipádová pojistka
spoušťová pojistka
manuální pojistka
integrovaný zámek zbraně
výstražník
2x zásobník příslušné ráže
klíč k uzamčení zbraně
Příplatková výbava tříbodová mířidla Steyr Trilux
tříbodová mířidla Tritium
tříbodová mířidla Match
rychlonabíječ (pouze pro 9x19mm)
synthetické pouzdro na zásobník

Fotogalerie

Související produkty

Užitečné informace

internetové stránky STEYR MANNLICHER
 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny