Kulovnice

Tikka T3 Hunter Battue

Popis

Opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER v provedení BATTUE. Jedná se o výrobní provedení standardního modelu Tikka T3 Hunter, pro přehlednost dat uvádíme ve zvláštní sekci.

Doporučujeme všem, kteří hodlají vyměnit svou stávající kulovnici nebo těm, kteří si hodlají pořídit svou první kulovnici, aby si předtím, než se rozhodnou, neopomněli vyzkoušet opakovací kulovnici TIKKA T3. Nejen my, ale všichni lovci a střelci, kteří si již nějakou kulovnici z rodiny Tikka pořídili, věříme, že ve střední třídě (cena zbraně od 20.000 do 35.000 Kč) nenajdete nic lepšího. Opakovací kulovnice TIKKA T3 nenabízí líbivé laserové rytiny, hluboce leštěné pažbení a jiné, pro funkci zbraně vcelku zbytečné doplňky.

Veškerý um finských konstruktérů a se zkoncentroval k jedinému cíli – nabídnout dokonale funkční stroj, nekompromisně přesnou (100m/do 1MOA), spolehlivou a bezpečnou zbraň se sametovým chodem závěru, tradičně krásně zpracovanou ořechovou pažbou a důrazem na perfektní zpracování každé části a citem pro detail. Tuto skutečnost dokládá i fakt, že celkový design zbraně byl zpracován významným italským studiem Giuggaro.

Výrobce opakovacích kulovnic TIKKA T3, finská zbrojovka SAKO Ltd., splnila ten nejnáročnější úkol – dodává zbraň hodnoty, která daleko převyšuje její cenu vyjádřenou v penězích.

Hlaveň.

 • Hlavně a nábojové komory opakovacích kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE jsou vyrobeny kováním za studena na trnu (na hotovo) z vysoce jakostní oceli s příměsí chrómu a molybdenu.
 • Hlaveň opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE je upevněna do pouzdra závěru šroubením, ve zbrani je hlaveň uložena jako zcela volně plovoucí..
 • Aby bylo dosaženo pověstné deklarované míry přesnosti opakovacích kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE, je ústí hlavně zapuštěno do hlavně a ručně opracováno.

Systém.

 • Systém opakovacích kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE využívá extrémně pevného modifikovaného válcového odsuvného závěru, jehož tělo je vyrobeno z vysokojakostní nerezové oceli.
 • Závěr opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE se zamyká dvojicí mohutných ozubů do hlavně, maximální zdvih kliky závěru je70°.
 • Chod závěru kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE je s největší pravděpodobností nejjemnější a nejtišší ze všech závěrových systémů, v současné době vyráběných opakovacích kulovnic.

Spoušťový systém.

 • Opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE jsou vybaveny momentovou spouští, jejíž odpor je snadno seřiditelný v intervalu od 1 do 2 kg.
 • Spoušťový systém kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE je upevněno v pouzdru z hliníkové slitiny, zatímco jednotlivé části systému jsou vyrobeny ze speciální oceli.
 • Kohoutek spouště opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE je opatřeny vertikálními drážkami, aby byl zajištěn optimální kontakt za jakýchkoli podmínek, i v rukavicích.
 • Standardně je kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE dodávána bez napínáčku, napínáček se seřiditelným odporem je možno objednat jako příplatkovou výbavu.

Pojistka.

 • Absolutně neslyšná mechanická pojistka opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE uzamyká spoušťový mechanizmus a kliku závěru.
 • Je-li kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE natažena, objeví se v zadní části pouzdra závěru výstražník.

Zásobník.

 • Jednořadý zásobník opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE je vyroben z velmi odolného polymeru.

Mířidla.

 • Kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE je standardně dodávána s kovovým rampovým hledím TruGlo s výškově seřiditelnými plátky. Plátky hledí, rampa a muška jsou opatřeny světlovodnými body, které usnadňují rychlé zamíření.
 • Muška opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE je chráněno tunelem.

Pažbení.

 • Pažbení opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE je vyrobeno z velmi kvalitního finského ořechu.
 • Předpažbí a pistolová rukojeť kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE jsou opatřeny výraznou a hlubokou, laserem vyříznutou rybinou, dno botky pistolové rukojeti je opatřeno kovovou koncovkou s emblémem Tikka T3.
 • Hlaviště pažby kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE je ukončeno pružnou botkou z přírodní pryže, která velmi dobře tlumí zpětný ráz zbraně.
 • Protože Finové jsou nám svou postavou podobní, opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE zpravidla padne českému lovci jako ulitá. Přesto je možno pažbu kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE prodloužit pomocí prodlužovacích pryžových segmentů (příplatková výbava).

Upevnění montáže.

 • Opakovací kulovnice TIKKA T3 HUNTER BATTUE není pouze naháňkovým speciálem. Na pouzdru závěru opakovacích kulovnic TIKKA T3 HUNTER BATTUE je vysoustružena hluboká rybina k upevnění klasické montáže nebo k upevnění montáže weaver.

Maloobchodní ceny jednotlivých modelů Vám rádi sdělí naši kolegové v prodejnách DETEX

Fotografie

Technická data

Ráže závěrová skupina medium
.308Win., .338Federal
závěrová skupina short magnum
.300WSM
závěrová skupina long
7×64, .30–06Spr., 8×57 JS, 9,3×62
závěrová skupina magnum
.300Win.Mag.
Systém válcový odsuvný závěr
Spoušť momentová
seřiditelný odpor 1-2kg
tlačný seřiditelný napínáček - příplatková výbava
Pojistka mechanická
uzamyká spoušťový mechanizmus a kliku závěru
Zásobník jednořadý
odnímatelný
materiál odolný polymer
Kapacita zásobníku 3 rány
Povrchová úprava kovových částí černý mat
Mířidla naháňková lišta TruGlo se světlovodnými body
hledí kovové, výškově seřiditelné
muška s ochranným tunelem
Příprava pro montáž puškohledu rybina na pouzdru závěru
montáž Tikka Optilock
montáž Detex
Pažbení výběrový finský ořech
přímá pažba
laserem rytá rybina na předpažbí a pistolové rukojeti
kovový emblém Tikka na botce pistolové rukojeti
pryžová botka pažby
distanční pryžové segmenty - příplatková výbava
Délka hlavně (mm) 510 mm
Celková délka 1020 mm
Celková váha prázdná (kg) 3,10 kg
Levé provedení NE
Výbava v ceně zbraně zásobník
poutka na řemen
Příplatková výbava tlačný napínáček
zásobník 5 ran - závěrové skupiny medium, long
zásobník 4 rány - závěrové skupiny short magnum, magnum
montáž Optilock
montáž Detex
prodlužovací pryžové segmenty pažby

Fotogalerie

Související produkty

Užitečné informace

webové stránky TIKKA T3
 

banner banner banner banner banner banner banner banner
 

Navštivte naše prodejny